Vítězové 20.Střítežské míle Matěj Řemínek a Zuzka Šafářová

V neděli 21.prosince se tradičně sešlo u dolní cedule Střítež 41 běžců a běžkyň.Nejrychleji se se vzdáleností 1424m vypořádal choceňský Matěj Řemínek,který zde již jednou zvítězil.Jeho čas 4:34 min. je druhý nejrychlejší čas zimního slunovratu,pronásledovatelé Karel Radiměřský /4:40/ a Honza Havran /4:41/ zaběhli čtvrtý a pátý čas.Mezi děvčaty chyběla tentokrát střední generace a toho využila mladší žákyně Zuzka Šafářová a jasně zvítězila v OR za 5:59min.před nováčkem Petrou Stodolovou /6:38/ a podzimní vítězskou Adélou Bartoňovou /6:40/.

Po dopoledních sněhových přeháňkách se počasí umoudřilo a i západní vítr s převahou do zad usnadnil závodníkům vytvořit či překonat 21 osobních rekordů z toho devět v ročníkových kategoriích a devět běžců si zaběhlo alespoň zimní nejlepší časy.Potěšila účast tradičních účastníků,nováčků bylo tentokrát sedm, ale v tomto počtu není zahrnuto nejmladší baby z rodu Šuterů,které se ještě nechalo do cíle donést v té nejlepší poloze,čili přímo u maminky.Mě jako statistikovi hodně zamotalo hlavu.“Nováčkové“ se tak rekrutovali z nového běžeckého oddílu „Hejno Havranů“,který se podařil sjednotit Mirkovi Havranovi úplně nejstaršímu.Předpověděli tak krutou zimu,když přiletěli od severu z Pohory až k nám na jih do Stříteže.Ale byli mírumilovní a nás Červy nesezobli.Věřím,že o jarní rovnodennosti ohlásí příchod jara.

Program po závodě byl tradiční s tombolou,přáním do Nového roku i k Vánocím a i mini kvízem o olympijských účastnících i olympijských vítězskách startujících ještě ne na Míli,ale v historii BKPH.

Výsledky 20.Míle lze dohledat na stránkách -www.stritezskamile.wgz.cz.Časem tam bude i ostatní statistika.Výsledky jste tvořili vy jako běžci pod kontrolou přísných rozhodčích,bez kterých by to nešlo.Poděkování tak ještě patří Martě Schauerové,Stáně Štyndlové a Pepovi Večeřovi.

A kromě přání klidných a spokojených Vánoc i štěstí v Novém roce připomínám,že 21.Míle bude v pátek 20.3.2015.