Tradiční Střítežská Míle po 35. a netradičně…

Příznivci Střítežské Míle /SM/ byli jistě v šoku. Ale opravdu se nedalo nic jiného dělat. I iniciátor tohoto běhu má své vrtochy. A pak poruší tabu otáčení naší milé Planety. Leč otáčení jsem naštěstí neovlivnil. I když mít tu moc…

Tak teď srozumitelněji. Prostě se toho schumelilo na víkend 22.-23.září trošku víc. A já chtěl, jak Honzy, tak Marka, vidět v Mistrovské akci. Tím jsem tedy autorativně demokraticky rozhodl o tom, že se tentokrát podzimní Míle poběží až druhý podzimní den – tedy v pondělí 24.září 2018. Samo mě to samotného moc mrzelo, zvlášť při mém konzervatizmu a smyslem pro tradici. Věřme, že k této politováníhodné události došlo poprvé za posledních patnáct let.
 
A teď nejsrozumitelněji. Opravdu v pondělí 24.září se sešlo u dolní cedule STŘÍTEŽ šestnáct borců a borkyň, kteří měli zájem opět se poměřit v běhu střítežskomílném a nevadil jim posun termínu. Dvojčlenný rozhodcovký sbor měl úlohu ulehčenou. Neb běžci využili vyčerpání deštivého počasí a od začátku se do toho opřeli. Na čele se usadila favorizovaná dvojice Little John a Karlos, aby ve druhé polovině mladší a tím rychlejší Jan Šimůnek nejmladší poprvé v této soutěži zvítězil. Vítězný čas byl o dvě secundy rychlejší než dosavadní čas stejnojmenného Mužíka. Rovněž druhý Karlos navázal na druhé místo v Poháru a na bedně byl již počtrnácté! A svůj vlastní RR si rovněž vylepšil. Pro pomyslný bronz si s letmým startem od autobusu v pohodě doklusal další Jan. Tentokrát Kapoun. Jeho čas měl hodnotu ORRO. Pytlík brambor patřil Tomáši Večerníkovi. Bez dodatků. Rovněž tak starší Šimi doběhl bez dodatků. Další ORRO patří Petru Simonovi. Patnáctý start proměnila Léňa v RR a ORRO a šťastnou sedmičku. Tím zvítězila mezi něžným pohlavím. Další z Kapounů doklusal gentlemansky těsně za ní. Druhá nejrychlejší a nejněžnější dorazila Kristýna.  Svým ORRO se dobře připravila na následují páteční pětiboj. Škoda těch dvaceti desetinek k prolomení hranice šesti minutek. Další ORRO patří nastupující běžecké generaci v osobě Vaška. Ten potřeboval sedmdesát desetinek k prolamování. Sprinterský souboj k mé žalosti vyhrál Tomáš Nykl senior. Bez dodatků. Ovšem se zářezem na pažbě. Neb skalp o polovinu mladší Žanety, třetí to dívky, se počítá. Navíc Žanda jako druhá v tomto klání si zapsala AOR. Následují „inventární“ účastníci – Jára Suma /bez dodatků/ a jediný zástupce spřátelených Svitavských běžců Iva Pešlová, jež zaokrouhlila své starty na dvacet. A to nejlepší nakonec – domácí Střítežští borci reprezentující běžecké příjmení Benešovo. Otec a syn, vlastě syn a pak otec. Ten má ZOR a byl tedy jediným nováčkem. A tak za sedm minut a dvaadvacet secund bylo po ptákách. Vlastně vymalováno. Čili The End.
 
Pak již opět tradiční výklus, tombola a řeči povětšinou o běhání - proč si taky kazit náladu.
 
No a Třicet šestka volá. Doufejme, že nebude důvod k další politováníhodné události. Pro jistotu sledujte poštu, str. Atpol a vůbec pohyb hvězd na obloze. Tam to každý má napsáno!
PS: Pro nováčky – RR= ročníkový rekord        ORRO = osobní rekord ročního období
                               AOR= absolutní osobní rekord      ZOR= základní osobní rekord
                                                                                  Sepsal  Miloslav Červ
19.10.2018 19:33:33
O.K.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one