Střítežská Míle již po dvaadvacáté- vítězství patří opět Marku Lorencovi a opět Anně Krátké

Již 467 mil urazili běžci ve Stříteži.Tentokrát tím v neděli 21.6. oslavili letní slunovrat.Na startu i v cíli se jich sešlo 42.To je o 16 více než bylo doposud.Čtyři sportovci chyběli na změnu ve statistice co do účasti absolutní.Počasí běžeckému sportu přálo. I severozápadní vítr do zad se přičinil o čtvrtý,osmý a devátý nejlepší čas na této trati zaběhnutý v letní den.I když nebyly atakované top vrcholové časy,o kvalitě hovoří rovná padesátka překonaných evidovaných rekordů.Pravda je,že dvanáct z toho bylo rekordů základních ,ale věřím,že nováčci se opět na startu objeví.

Složení běžců a běžkyň bylo různorodé,jak věkem,tak sportovním zaměřením.Mezi chlapci patřili k lídrům členové Atletiky Polička a Bike Clubu Sádek.Děvčata byla rozmanitější.V obou posílili závodní pole milovníci hasičského sportu – děvčata z Kamence a chlapci ze sousedního Širokého Dolu. Marek Lorenc zde již vítězství ochutnal,ale musel o ně tvrdě bojovat rovněž s bývalým vítězem Tomášem Fliedrem.Těsně třetí za nimi skončil v osobním rekordu domácí Karel Radiměřský,který na „bedně“ zde byl již několikrát.Anička Krátká,držitelka kvalitního absolutního nejlepšího času zvítězila před jarní vítězskou Lenkou Vejdělkovou.Ta však jen několik hodin předtím závodila na trati náročného překážkového běhu na 6 km.Na podium s nimi vystoupila v osobním rekordu Pavla Šimůnková,která zde již také zvítězila.Potlesk si však zaslouží všichni,kteří závod absolvovali a dokončili.Místo potlesku však na ně čekala tombola s užitečnými potřebami,koláčky a pamětními listy. Závod samo nemůže být bez rozhodčích,kteří odvedli perfektní práci i s použitím techniky a proto jim patří ten největší dík za zdárný průběh závodu.

Oslava podzimní rovnodennosti proběhne /bude se běžet/ ve středu 23.září 2015.O 18 té hodině je třeba startovat. Miloslav Červ