Letní Střítežská míle - Marek Lorenc poprvé ,Adéla Bartoňová si vítězství zopakovala

Již 18.běh vzhůru Stříteží ,při příležitosti letního slunovratu, využilo v sobotu 21.června dvacet šest běžců k prověření svého zdraví a kondice,což byla nejvyšší letní účast. Ideální teplotní podmínky s větrem do zad opět pozvedly sportovní úroveň.Sedmnáct startujících si vylepšilo své osobní časy,jedenáct z nich pak posunuly ročníkové rekordy. Po dvou druhých místech jasně zvítězil závodník Atletiky Poličky Marek Lorenc -systémem start cíl zaběhl osmý čas historie a čtvrtý čas letního slunovratu.O další umístění se utkaly další opory poličského družstva mužů.Ve spurtu byl odolnější Karel Radiměřský před Petrem Klímou.
V dívčím závodě již podruhé zvítězila ještě nejmladší žákyně Adéla Bartoňová,když jí těsně uniklo pokoření pětiminutové hranice,které by ji zařadilo mezi top pět nejlepších dívek a žen závodu.Jednou z nich je druhá Pavla Šimůnková,která se vrátila po jarních zdravotních problémech.Třetím místem a solidním časem potvrdila svůj talent Míša Srnská,která patří spolu s Adélou k silně bodujícím členkám družstva mladších žákyň.
Po běhu následovala tradiční tombola, ve které našel každý co právě potřeboval a všichni si kromě běžecké eufórie odnesli i pamětní list. Podrobné výsledky a tabulky najdou zájemci na stránkách www.striteszkamile.wgz.cz.
Další přátelský běh na počest podzimní rovnodennosti bude v úterý 23.září.Věřme,že již na novém povrchu. Miloslav Červ

24.06.2014 07:35:51
D.Beny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one