34. Střítežská míle překonala osmistovku.

První Honza Havran a Adéla Bartoňová
 
Podeváté příznivci běžeckého pohybu pro zdraví i proti němu se postavili na vybledlou startovní čáru u dolní cedule Střítež na oslavu Letního Slunovratu.
 
Dlouho nebylo jasné, zda bude tropické vedro jako po celý den, či se dostaví rosničkami slibované bouřky. Meteorologická nejistota neodradila ani skalní příznivce ani osm nováčků. Nakonec se jich s čísly na hrudi, dle pravidel, postavilo dvacet devět na výše zmíněné místo.
 
Dlouho také nabylo jasné, kdo bude favorit tohoto běhu. Protagonista posledních závodů, Tomáš Fliedr se musel pro nemoc omluvit. Byla to škoda, zvlášť k dobré výkonnosti v posledních bězích Poháru Iscarexu. Tipující nakonec uklidnil příjezd Honzy Havrana. Ten také po startovním výstřelu šel nekompromisně do čela. Vyhlížející nad Stříteží dokonce čekali i čas pod 4:30. Ale přece jen závěrečná „rovinka“ při nevyzpytatelným větru jeho čas ovlivnila. Vítězný čas je tedy 15. Letní a 28. Historický.
 
O stříbrnou příčku, až po méně vybledlou cílovou čáru, se utkal zkušený Karel Radiměřský se zástupcem nastupující generace Markem Bukáčkem. Karel nakonec protaktizoval a byl druhý, Marek při premiéře získal neočekávanou prémii za osmistou Střítežskou míli.
 
Následují další trénující i netrénující, sprintéři i vytrvalci, talentovaní i netalentovaní, kluci i holky, malí i velcí, tlustí i tencí, nesení a nosící. Vzhledem k tomu, že běží s čísly na hrudích, běží jako o závod. V cíli se pod běžeckou euforií radují s chybějících vteřinek od svého rekordu, jsou zklamáni z toho, že závod skončil a plánují, kde si to zase znechutí. Protože život běží dál. A kdo neběží, ten nežije!!!
 
Tak přijďte zase žít, tentokrát v neděli 23.září. Podzim začne již v ranních hodinách, oslavy necháme opět na podvečerní hodiny.
 
Příjemné čtení tabulek a ostatních statistik a příjemné prázdniny a dovolené
                                              přeje Míla Červ
29.06.2018 21:01:34
O.K.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one