Podzimní Střítežská míle Vítězství pro Tomáše Fliedra a Lenku Schauerovou

Druhou největší a největší podzímní účast /43/ zaznamenal 19.běh Střítežské míle na 1424 m. Čtyřicet mladých i odrostlejších běžců dovršilo historickou 339 míli,což znamená uběhnutých 545 km a 451m.Bylo vytvořeno 23 osobních rekordů a 17 rekordů ročníkových. Při třetí účasti mezi chlapci zvítězil Tomáš Fliedr reprezentující Cyklo klub Sádek,před vítězem z roku 2010 Matějem Řemínkem z AC Choceň a třetí doběhla vycházející běžecká hvězda Jirka Bureš z Jedlové.Mezi dívkami využila neúčast hvězd zraněná LenkaSchauerová/ATPOL/, obhájkyni vítězství mladičké Adélce Bartoňové/rovněž ATPOL/ , chybělo na ní pět sekund,třetí skončila Pavla Šimůnková /Iscarex/.

Vítěz zaznamenal 15.čas historie a pátý čas podzimní rovnodennosti.

Potěšila účast mladších a ještě mladších závodníků a závodnic,kteří doběhli bez pláče a jsou příslibem běžeckého sportu v Poličce a i ve Svitavách či v Bystrém.Poprvé jich okusilo trať devět.Ale i do kategorií veteránů či veteránek patří dva nováčci.Každý účastník si odnesl Pamětní list se svým časem a doufejme i odhodlání si jej ještě vylepšit.Ti šťastnější navíc i potřebnou maličkost z již tradiční tomboly.

Jubilejní 20.Míle odstartuje v neděli tradičně 21.12. ,ale ještě za světla v 15:00hod.

Již dnes zvou příznivci Atletiky Polička,zvláště sekce dálkoplazů.